Nagrody rozdane. Oni najczęściej korzystają z wydarzeń kulturalnych

W Galerii Kameralnej odbyło się podsumowanie piątej edycji plebiscytu „Pociąg do kultury”. Konkurs kierowany był do wszystkich placówek oświaty w Słupsku                i Ustce – od przedszkola po uczelnie wyższe i UTW.

 

 

 

Celem było zebranie jak największej ilości punktów, które przyznawane były za wszelkiego rodzaju aktywność i uczestnictwo                 w wydarzeniach Bałtyckiej Galerii Sztuki Współczesnej. W tym roku szkolnym w plebiscycie wzięło udział 15 szkół i przedszkoli ze Słupska i Ustki. Wiele placówek wykazało się wielkim zaangażowaniem. Dla zwycięskich placówek Galeria przygotowała przejściowe statuetki „Maszynisty kultury”. Nagrody zostały przyznane w czterech kategoriach.

Kategoria I – Przedszkola

Kategoria II – Szkoły podstawowe

Kategoria III – Szkoły ponadgimnazjalne

Kategoria IV – Uczelnie wyższe w tym UTW

 

Plebiscyt odbywał się pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Pomorskiego, Prezydenta Miasta Słupska i Burmistrza Miasta Ustka. Wydarzenie objęto patronatem ERDK 2018

 

Tegoroczni zwycięzcy:

 

– kategoria – Przedszkole Miejskie nr 1 w Ustce (80 punktów)
– kategoria II – Szkoła Podstawowa nr 6 im. Ludwika Waryńskiego w Słupsku (80 punktów)
– kategoria III – Szkoły Ponadgimnazjalne – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Noblistów Polskich w Słupsku (600 punktów)

– kategorii IV – Uniwersytet Trzeciego Wieku w Ustce (835 punktów)

 

Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej w szczególny sposób postanowiła wyróżnić również poszczególnych uczniów, którzy bardzo angażowali się w wydarzenia BGSW.

Wyróżnione powędrowały do:

 

– Klasy 2a ze Szkoły Podstawowej nr 6 im. Ludwika Waryńskiego w Słupsku za aktywne uczestnictwo w „Lekcjach o sztuce” podczas V plebiscytu „Pociągu do kultury”

– Klasy 2 DT z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Noblistów Polskich w Słupsku za największą aktywność w zwiedzaniu wystaw podczas V plebiscytu „Pociągu do kultury”

 

– Wolontariuszy Bałtyckiej Fundacji Sztuki Współczesnej: Anety Wojciechowskiej  z Akademii Pomorskiej w Słupsku, Weroniki Mordaki, Darii Lewandowskiej oraz Emilii Kulig z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Ustce. Wyróżnienia te zostały przyznane za bezinteresowną pomoc, zaangażowanie oraz za pracę na rzecz upowszechniania idei wolontariatu, pomoc we współorganizowaniu działań galerii i wsparcie dokumentalne wydarzeń kulturalnych w mieście i regionie oraz aktywne uczestnictwo w projektach BGSW.

 

 

– Ostanie wyróżnienie zostało przyznane Jagodzie Średzińskiej z Usteckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku za aktywne uczestnictwo w wydarzeniach w Bałtyckiej Galerii Sztuki Współczesnej oraz aktywne uczestnictwo w warsztatach w Pracowni Rzeźby i Ceramiki w BGSW.