Wiktoria rośnie na dumę słupskiego pływania. Dwa razy na podium w jednych zawodach

W trzech miastach w Polsce Międzywojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa Młodzików 13-letnich. Były to Gorzów Wielkopolski, Kraków oraz Ostrowiec Świętokrzyski. Zawodnicy słupskiego klubu Skalar startowali w Gorzowie.

Na starcie pojawiło się 350 zawodników z 45 klubów. Skalar reprezentowała pięcioosobowa grupa (Palicka Wiktoria, Amelia Bałoban, Julia Leszkiewicz, Karolina Suchańska, Dawid Plaga). Najlepiej spisała się wspomniana wcześniej Wiktoria Palicka. W konkurencji 200 m stylem grzbietowym (2.22,63) wygrała zmagania w Gorzowie Wielkopolskim, a w skali całego kraju daje jej to III miejsce wśród 13-latek. Wiktoria starowała jeszcze w konkurencji stylem grzbietowym, zajmując II miejsce z czasem 1.06,37.

Pozostali słupscy zawodnicy walczyli o jak najwyższe lokaty. Wszystkim udało się znacznie poprawić swoje rekordy życiowe.

– Nie ukrywam, że liczyłem na sukces Wiktorii. Bardzo dobrze przepracowała cały sezon i ten wynik jest dla niej nagrodą za ciężką pracę. Cieszymy się również z dużej poprawy pozostałych naszych zawodników. To dobry prognostyk prze nowym sezonem, który już zaczynamy od września – trener Maciej Kowalewski.