Wystarczy napisać jeden wiersz i wygrać pieniądze. Zobacz jak to zrobić

Nagroda w wysokości czterystu złotych czeka na autora najlepszej pracy nadesłanej na Turniej Jednego Wiersza, który organizowany jest w Kobylnicy w ramach Biesiady Poetyckiej. Osobom zainteresowanym wzięciem udziału w konkursie pozostało już niewiele czasu. Termin przyjmowania prac upływa 30. października.

– Jeszcze tylko do końca października można nadsyłać prace na Turniej Jednego Wiersza – informuje Dorota Gelecińska, Gminne Centrum Kultury i Promocji w Kobylnicy. – Będzie to już trzecia edycja imprezy, która jest efektem współpracy: Gminnego Centrum Kultury i Promocji, Biblioteki Publicznej w Kobylnicy oraz Centrum Edukacji Regionalnej. Również i w tym roku prace mogą nadsyłać osoby z całej Polski, ale także twórcy mieszkający poza granicami kraju. Dla autorów najlepszych wierszy przygotowano nagrody rzeczowe, ale też finansowe – o łącznej wartości tysiąca złotych.

Napisać jeden wiersz

W Turnieju mogą wystartować osoby, które ukończyły 16 lat. Warunkiem uczestnictwa jest przesłanie jednego, własnego wiersza. Istotne jest jednak to, by nadsyłane prace, nie były nigdzie wcześniej publikowane a tym bardziej nagradzane w innych konkursach.

Nadesłane teksty poetyckie będzie później oceniać komisja, w skład której wejdą m.in. poeci, literaci i publicyści, działacze kultury ale też krytycy. Autorów najlepszych prac poznamy na uroczystej gali, która odbędzie się szóstego listopada w Sali teatralnej Gminnego Centrum Kultury i Promocji w Kobylnicy.
SZCZEGÓŁOWY REGULAMIN KONKURSU:
http://www.bibliotekakobylnica.pl./news/poetycko-po-raz-trzeci