Upadek, czy rozkwit? Dyskusja o słupskich organizacjach pozarządowych

Jak się kształtują relacje pomiędzy samorządem a sektorem społecznym w ostatnim czasie? Czy zmiana władz spowodowała rozkwit organizacji pozarządowych i aktywności obywatelskiej w Słupsku? Jak rozumieć deklaracje prezydenta Biedronia o konieczności wsparcia III sektora przy jednoczesnych podwyżkach czynszu dla organizacji pozarządowych? Kiedy Słupskie Centrum Organizacji Pozarządowych będzie miejscem organizacji, a nie kolejną jednostką urzędu?

Upadek czy rozkwit?

– Te i inne pytania zadamy podczas najbliższej Kawiarenki Obywatelskiej zorganizowanej przez Centrum Inicjatyw Obywatelskich w ramach Festiwalu Organizacji Pozarządowych w Słupsku – mówi Małgorzata Kiernicka z CIO w Słupsku. – Do udziału w spotkaniu w roli prelegentów zaproszeni zostali m.in. prezydent Słupska Robert Biedroń, przewodnicząca Rady Miejskiej Beata Chrzanowska, przedstawiciele Słupskiej Rady Organizacji Pozarządowych i innych ciał dialogu obywatelskiego oraz osoby z urzędy odpowiedzialne za współpracę z organizacjami.

Dyskusja o słupskich organizacjach pozarządowych

Spotkanie odbędzie się we wtorek, 7 czerwca o godz. 17.00 w Spichlerzu Richtera (Herbaciarnia przy ul. Rynek Rybacki 1).