Zbliża się kryminalna noc

Trafić do komendy MO, do Sali Rozpraw, a także zostać poszukiwanym, poszukiwaną listem gończym przez Milicję Obywatelską, wywołać Ducha Chmielewskiej i wstąpić do jaskini hazardu. Takie atrakcje czekają na wszystkich, którzy w sobotni wieczór trafią do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Słupsku na imprezę „Spotkanie z Chmielewską”.

 

 

 

Impreza z cyklu Noc Bibliotek rozpoczyna się o 18 i potrwa do 23 w sobotę, 4 czerwca w bibliotece przy ul. Grodzkiej 3.-  W ramach imprezy przygotowaliśmy wiele niespodzianek. Najważniejsza z nich to niezwykła gra terenowa. Uczestnicy najpierw przeżyją horror, będą wywoływać duchy, odwiedzą jaskinię hazardu, a na koniec wpadną w łapy nadgorliwych funkcjonariuszy MO – informuje Agnieszka Wardowska-Pucułek z MBP w Słupsku. – Niewątpliwą atrakcją będzie escape room, zabawa popularna zwłaszcza wśród młodzieży, a także Literacki Ogród Lawendowy, w którym będzie można spróbować swoich sił w karaoke. – Dla tych, którzy nie zdecydują się na udział w zorganizowanych zmaganiach przygotowaliśmy wiele miejsc, gdzie będzie można wziąć udział w zabawach prowadzonych przez animatorów, posłuchać tekstów Chmielewskiej dla dzieci i dorosłych, i np. porysować.

 

 

 

W trakcie wieczoru w godzinach 18.00-22.30 będzie można skorzystać z następujących atrakcji: przejść podziemnym korytarzem, gdzie znajdować się będą Komenda MO i Sala Rozpraw (wejście przy szatni w budynku głównym). Zostać Poszukiwanym, poszukiwaną… listem gończym przez Milicję Obywatelską (MAK – Pawilon wypożyczalnia), a przy pomocy Madame Maryli wywołać Ducha Chmielewskiej (KCK – Pawilon). W Jaskini hazardu (czytelnia I piętro) rozegrać partyjkę w  grę planszową lub komputerową, odwiedzić Pokój Szyfrów (III p.) i Komnatę Grozy (II p.).

 

 

 

– Oczywiście podczas trwania imprezy będzie można wypożyczyć książki (nie tylko Chmielewskiej), spotkać Szaloną Bibliotekarkę, a dla tych, którzy przetrzymują książki i zdecydują się oddać je podczas Nocy – nasze bibliotekarki mają niespodziankę: Abolicja dla skazanych – zaznacza Wardowska-Pucułek.

 

 

 

 

Po zmroku (około godz. 21.30) będzie można obejrzeć plenerowe projekcje multimedialne: Kryminał na Krętej i #wyćwierkaj wiersz.

 

 

 

Dwukrotnie (około 18.30 i 20.00) przez budynkiem głównym wystąpią Raperzy znad Słupi, czyli grupa tancerzy hip-hopu pod opieką Przemka Kacy. Kulminacją wieczoru będzie Fire show, czyli taniec z ogniem w wykonaniu grupy FLAME działającej w Świetlicy Wiejskiej w Bierkowie (ok. 22.30) oraz Duch na wieży bibliotecznej.

 

 

Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość zmian w programie z przyczyn niezależnych.

 

Wstęp wolny!