Dupokreacją wygrali konkurs

W IV Ogólnopolskim Festiwalu Konstelacje Teatralne na Stacji Szamocin Grupa Teatralna Forma Z Osiedlowego Klubu Kwadrat SM Kolejarz ostała zdobywcą  pierwszej nagrody i nagrody publiczności. Słupszczanie wystawili  autorskie przedstawienie „Dupokreacja”.

 

 

 

Konstelacje  to festiwal w formie konkursu organizowany przez GRUPĘ TEATRALNĄ PLANETA  M . W ramach festiwalu prezentowane są spektakle konkursowe oraz pozakonkursowe .  Z założenia to platforma spotkań ludzi teatru w każdym wieku, aby wzajemnie się wspierać i uczyć. I nade wszystko rozmawiać przy ognisku, puszczaniu wianków, zbieraniu chrustu.  Takie Miejsce na mapie, gdzie można poczuć się jak w domu.

– W tegorocznej edycji  konkursu zaprezentowało się  10 zespołów z całej Polski.  Jury miało niełatwe zadanie ocenienia bardzo różnorodnego w formie i tematyce materiału, który zaprezentowali aktorzy – teatry ruchu, plastyczne, teatr Jednego Aktora – mówi Jolanta Walewska z Członkowie jury podkreślali też bardzo wysoki poziom prezentacji.

 

 

 

KONSTELACJE 2016 zagarnęła dla siebie Grupa Teatralna Forma ze spektaklem „DUPOKREACJA”  w reżyserii Jolanty Walewskiej, otrzymując I MIEJSCE i NAGRODĘ PUBLICZNOŚCI. DUPOKREACJA to nowy spektakl FORMY, w wykonaniu ANI ĆWIK I MICHALINY DUDY.

 

 

 

To rzecz o wszechogarniającym skupianiu się na własnej dupie praktykowanym przez młodzież i rzecz o dupkach. Tak wyszło.  A miało być o tym, że dopisują ciąg dalszy do dokumentalnej wypowiedzi Kieślowskiego sprzed 36 lat, odpowiadając na pytania: Kim jestem? Do czego zmierzam? Czego bym chciała? Jaka się znajduje w zastanej rzeczywistości… no i w zasadzie jest. Dziewczyny zapraszają do swojego świata, ale jednocześnie do naszego świata.

 

 

To już druga główna nagroda na Konstelacjach w Szamocinie,  dla słupskiej FORMY, pierwszą zdobyła dwa lata temu,  za spektakl „Apli Papli Bitem Blau”,  to też duga NAGRODA PUBLICZNOŚCI,  pierwszą zdobyła w zeszłym roku za spektakl „Klisze – Cliche” oba przedstawienia w reżyserii Jolanty Walewskiej.

 

 

Młody zespół  zaprasza serdecznie  na PREMIERĘ  spektaklu „DUPOKREACJA” do Klubu Kwadrat 10 CZERWCA – piątek o godzinie 19.00.