Sylwester – Słupska Sonda Uliczna odc. 7

Sylwester

Sylwester 2014/2015 w Słupsku. Co w sylwestrowy wieczór robić będą Słupszczanie i czy mają jakiekolwiek noworoczne postanowienie do zrealizowania? Z tymi pytaniami musieli zmierzyć się napotkani na ulicy mieszkańcy miasta.

Słupska Sonda Uliczna

Zapraszamy na ostatni w tym roku odcinek Słupskiej Sondy Ulicznej, w której w roli przesłuchującego debiutuje Katarzyna Odrowska.

Nowy Rok w Słupsku

Nowy rok będzie można przywitać, podobnie jak w poprzednich latach,na placu Zwycięstwa.

Najbardziej znana polska restauratorka Magda Gessler, postanowiła dla słupszczan ugotować pod gołym niebem gar staropolskiego bigosu, według własnej receptury. Przyjazd do Słupska był inicjatywą właśnie Magdy Gessler, która entuzjastycznie zareagowała na wybór Roberta Biedronia na prezydenta Słupska.

Gotowanie bigosu nie będzie związane z biciem rekordu Guinnessa, ale jak zapewniają organizatorzy, dla uczestników imprezy powinno wystarczyć.

– Zgromadzono już pół tony kapusty i około 300 kg kiełbasy – mówi Igor Nizio, asystent prezydenta Roberta Biedronia. – Przewidujemy również przekazać część bigosu dla Domu Interwencji Kryzysowej.

Znana restauratorka wystąpi nieodpłatnie. Również produkty do potrawy Magda Gessler zamierza pozyskać dzięki sponsorom, żeby nie obciążać zbytnio kruchego budżetu miasta. Szykuje też niespodzianki dla uczestników zabawy sylwestrowej.

Gotowanie rozpocznie się o godz. 21.30. Pół godziny wcześniej na scenę wejdzie gwiazda wieczoru, zespół Lord Sound of Queen, który zaśpiewa nieśmiertelne przeboje grupy Queen i zagra muzykę z lat 70. i 80.

Zespół wejdzie na scenę trzykrotnie. Przerwy wypełni gotowanie z Magdą Gessler.

Natomiast o północy rozpocznie koncert DJ, który poprowadzi imprezę w klimacie lat 80. do samego rana. Co ciekawe, w tym roku zrezygnowano z pokazu sztucznych ogni na rzecz pokazu laserowego.