Energa Cup – Informacje Słupsk – 07.01.2015

Informacje Słupsk – 07.01.2015

Podsumowanie wiadomości

Tematem przewodnim dzisiejszego odcinka jest obchodzony 7 stycznia Dzień Dziwaka. W dzisiejszej ramówce mamy również oficjalną prezentację nowego wiceprezydenta Słupska Marka Biernackiego, krótką relację podsumowującą Energa Cup 2015. Miłego oglądania.

Energa Cup 2015

Od piątku do niedzieli, w Hali Gryfia trwało piłkarskie święto pod szyldem Energa Cup 2015. Maraton rozpoczął się turniejem dla młodych piłkarzy z rocznika 2005, w którym wzięło udział 20 drużyn podzielonych na cztery- pięcio- zespołowe grupy. Z każdej z nich do dalszej fazy awansowały po dwa najlepsze zespoły. III miejsce zajęła Kotwica Kołobrzeg. Drugie Gwardia Koszalin. A zwycięzcą turnieju został zespół Byki Słupsk.

W sobotę odbył się turniej ogólnopolski, w którym zwycięzcą został zespół Graham Sierakowice.

IX edycja Energa Cup okazała się być niezwykle udaną imprezą będącą doskonałą wizytówką zarówno dla lokalnego sportu jak i Słupska w roli organizatora.

Energa Cup (Amber Cup) to największy i najsilniej obsadzony halowy turniej piłkarski w kraju, w którym uczestniczą drużyny Ekstraklasy. Jest jedynym w swoim rodzaju wydarzeniem sportowo-muzycznym, którego głównym celem jest promocja piłki nożnej. Oficjalnymi patronami Amber Cup są: Polski Związek Piłki Nożnej i Prezydent Miasta Słupska. Wstęp na imprezę będzie wolny od opłat.

To wydarzenie, łączące piłkę nożną na najwyższym poziomie z muzyczną rozrywką dla tysięcy widzów w hali Gryfia. Dzięki obecności na każdym turnieju pierwszoplanowych postaci polskiej piłki nożnej Energa Cup (Amber Cup) jest bardzo ważnym futbolowym wydarzeniem, otwierającym każdy nowy rok. Zmagania piłkarzy każdorazowo śledzi tysiące osób w hali „Gryfia“ i setki tysięcy przed telewizorami.