On udowadnia, że po świecie można podróżować bez pieniędzy. W Słupsku zdradzi swoją tajemnicę

Przez 974 dni samotnie podróżował dookoła świata, a najciekawsze jest to, że po opuszczeniu Europy nie wydał ani złotówki na noclegi. Władysław Labuda ze Słupska teraz wydał książkę, w której zdradza sekrety jak podróżować za darmo. Opowie o tym w czwartek, 22 października na spotkaniu z miłośnikami podróży.

W czwartek, 22 października o godzinie 17.00 w auli Instytutu Neofilologii AP przy ul. Słowiańskiej 8 w Słupsku odbędzie się kolejne spotkanie w ramach projektów realizowanych przez Klub Obieżyświata działający przy Instytucie Geografii i Studiów Regionalnych AP.

Podróżować bez pieniędzy

– Tym razem naszym gościem będzie pan Władysław Labuda*, który odbył w 974 dni samotną podróż dookoła świata – mówi Katarzyna Mudryk-Praszczak z Akademii pomorskiej w Słupsku. – Przez ten czas odwiedził Kanadę, Meksyk, Belize, Gwatemalę, Honduras, Nikaraguę, Kostarykę, Panamę, Kolumbię, Ekwador, Peru, Boliwię, Chile, Australię i Malezję. Co ciekawe od opuszczenia Europy nie wydał on złotówki lub jakiejkolwiek innej waluty na noclegi, udowadniając przy tym, że pieniądze nie są przeszkodą przed podjęciem podróży.

O swoich bogatych doświadczeniach z podróży Labuda opowie społeczności akademickiej oraz wszystkim zainteresowanym słupszczanom w ramach prelekcji pt. „Jak podróżować za darmo. W 974 dni dookoła świata”.

W. Labuda jest również autorem wydanej niedawno książki „Jak podróżować za darmo?” Wstęp na spotkanie jest wolny.