Wymyślił firmę, w której miał pracować i chciał wziąć kredyt

Policjanci z Wydziału  do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Słupsku, zatrzymali 52-letniego mężczyznę, który na podstawie sfałszowanego zaświadczenia o zatrudnieniu usiłował wyłudzić kredyt w jednym z miejscowych banków. Za to przestępstwo grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Chciał wziąć kredyt

Policjanci z Komendy Miejskiej w Słupsku z wydziału zwalczającego przestępczość gospodarczą ustalili, że w jednym z miejscowych banków poniedziałek może dojść do wypłaty kredytu gotówkowego na kwotę 6 tysięcy złotych. Śledczy zbierając informacje ustalili, że złożony przez 52-letniego słupczanina wniosek jest sfałszowany. Widnieją na nim dane nieprawdziwe, związane z zatrudnieniem w fikcyjnej firmie. Śledczy ustalili także, w którym oddziale banku złożono wniosek kredytowy. Podczas realizacji sprawy, zatrzymano 52-latka, w chwili gdy finalizował transakcje kredytową.

– Sprawca został już przesłuchany i usłyszał zarzuty związane z oszustwem kredytowym. Za ten czyn  kodeks karny przewiduje  karę nawet do 8 lat pozbawienia wolności – mówi Robert Czerwiński, rzecznik słupskiej policji. – Teraz funkcjonariusze sprawdzać będą czy mężczyzna ten miał związek z innymi podobnymi sprawami.

http://www.slupsk.policja.gov.pl/