Co można zrobić dla Chopina? Posprzątać park

Park i pomnik Fryderyka Chopina

Miejska Biblioteka Publiczna zachęca słupszczan do podjęcia wspólnej inicjatywy i posprzątania Parku przy Bulwarze ks. Jerzego Popiełuszki.  

Miejskie sprzątanie skweru zaplanowano na przeddzień inauguracji 49. Festiwalu Pianistyki Polskiej.

Akcja potrwa dwa dni. – 4 września porządki zaczynamy o godzinie 16.00, natomiast w sobotę spotykamy się o godzinie 8.00.

W nagrodę za wspólne sprzątanie, w niedzielę w samo południe przy pomniku odbędzie się koncert. – informuje Agnieszka Wardowska-Pucułek z Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Co można zrobić dla Chopina? Posprzątać park

Słupszczanie będą mogli usłyszeć Tadeusza Picza, Macieja Banachowskiego, Arkadiusz Kawałko i Ludwika Wiśniewskiego. Akcję wspiera Zarząd Infrastruktury Miejskiej oraz Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej.

Słupsk – Park Fryderyka Chopina

Pomnik Fryderyka Chopina odsłonięty we wrześniu 1976 r., projekt: Mieczysław Welter.
Pomnik ustawiony na skwerze przy ul. Jana Kilińskiego na tle średniowiecznych murów obronnych miasta i gotyckiego, ponorbertańskiego kościoła Św. Mikołaja (obecnie Biblioteka Miejska im. Marii Dąbrowskiej), jest dziełem światowej sławy rzeźbiarza Mieczysława Weltera. Metalową postać wielkiego kompozytora odlano w Zakładzie Doskonalenia Zawodowego w Słupsku. Odsłonięcie pomnika nastąpiło we wrześniu 1976 r. i zbiegło się z inauguracją 10 Festiwalu Pianistyki Polskiej.

biblioteka Słupsk
biblioteka Słupsk