Słupski mistrz windsurfingu przygotowuje się do zawodów. Także na siłowni

Maciej Rutkowski, mistrz świata juniorów w windsurfingu z 2006 roku przyjechał do Słupska, swojego rodzinnego miasta. Na Bałtyku i w siłowni przygotowuje się do startu w kolejnych zawodach.

Słupski mistrz windsurfingu przygotowuje się do zawodów

Słupszczanin Maciej Rutkowski znany jest miłośnikom windsurfingu w Polsce i na świecie. W tym roku rywalizację pucharu Europy zakończył na trzecim miejscu. Nadal walczy także w pucharze świata o wysokie miejsce w pierwszej piętnastce. Nie rezygnuje przy tym ze starań o podium.

Podczas pobytu w rodzinnym Słupsku Rutkowski przygotowuje się do dwóch zawodów pucharu świata w Danii i w Niemczech. Warunki treningu na polskim Bałtyku są takie same jak na Morzu Północnym. Przed startem trzeba spędzić jeszcze dużo czasu na siłowni. – Ważne jest połączenie treningu ogólnorozwojowego, funkcjonalnego, z tym na wodzie – mówi Maciej Rutkowski. – Wiadomo, jeśli są warunki, rzucam wszystko, jadę do Ustki, do Rowów czy nad Gardno. Ale trening siłowy jest świetnym uzupełnieniem.

W tym roku Rutkowski wystartuje jeszcze w Nowej Kaledonii. – Do tych zawodów trzeba się przygotować z dużym wyprzedzeniem – zaznacza słupszczanin. – Różnica czasu między Polską z Nową Kaledonią wynosi 11 godzin. W Polsce w listopadzie temperatury będą już niskie, natomiast tam to początek lata.

Windsurfing

Windsurfing, czyli deska z żaglem cieszy się w naszym kraju coraz większą popularnością. Moda na aktywne spędzanie czasu wolnego powoduje, że wielu z nas chce inaczej od standardowego „leżaczka i piwa” spędzać wolne chwile nad wodą. Windsurfing, czyli żeglowanie na desce z żaglem napędzanej siłą wiatru może dostarczać wielu niezapomnianych emocji i jednoczenie pozytywnie wpływa na naszą kondycję psychofizyczną.

Zobacz: http://www.windsurfing.pl/

Windsurfing – sport wodny, uprawiany przy użyciu deski (zob. też surfing) i przymocowanego do niej elastycznie pędnika żaglowego. Dyscyplina klasyfikowana jest jako konkurencja żeglarska, rozgrywana na igrzyskach olimpijskich od 1984 roku w konkurencji mężczyzn i od 1992 roku w konkurencji kobiet. Obecna klasa olimpijska RS:X po raz pierwszy weszła do użytkowania na igrzyskach w roku 2008.