Biesiada z gęsiną w Swołowie

W tym roku, po raz ósmy, muzeum w Swołowie zaprasza na Pomorską Gęsinę. Tym razem, impreza będzie wyglądać nieco inaczej. Biesiada odbędzie się w dużym namiocie. Nie zabraknie także pokazów gotowania i przysmaków z gęsi.

Impreza potrwa trzy dni. Pierwszą odsłonę zaplanowano na weekend 8 i 9 listopada. Kolejna okazja do skosztowania potraw z gęsiny nadarzy się 11 listopada, w godzinach od 10.00 do 16.00. Impreza co roku odbywa się późną jesienią, ponieważ to właśnie w okolicach dnia św. Marcina bije się gęsi.

Biesiada z gęsiną w Swołowie

Stoiska z potrawami i przetworami wystawi ponad 40 kół gospodyń wiejskich z Pomorza oraz lokalni restauratorzy. -Impreza nam się rozrasta, więc w tym roku organizujemy ją na terenie całego muzeum w Swołowie. Główna biesiada odbędzie się w ogromnym namiocie o powierzchni 1500 metrów kwadratowych. Mam nadzieję, że w ten sposób uda nam się rozładować tłok. – informuje Dawid Gonciarz, kierownik Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie. Na straganach nie zabraknie pyszności. Goście będą mogli kupić m.in. gęś pieczoną, pierogi z gęsiną, pasztety, galarety, czy zupy na gęsinie. Zaplanowano także pokazy gotowania.

Imprezie będzie towarzyszył kiermasz rękodzieła pomorskiego, pokazy darcia pierza, warsztaty tkackie oraz pokaz pracy kowali. Nie zabraknie także atrakcji dla dzieci. Szczegółowy program biesiady znajduje się na stronie internetowej www.swolowo.pl.