Oto przyszłość słupskiego malarstwa. Zobacz wystawę zdolnej plastyczki

We wtorek, 3 listopada o godz. 16.00, w Galerii „Prezentacje” Młodzieżowego Domu Kultury w Słupsku, przy ul. Szarych Szeregów 8, odbędzie się wernisaż Klaudii Kani, uczennicy Liceum Plastycznego przy Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku i uczestniczki Warsztatów Artystycznych w słupskim MDK.

Zaprezentowanych zostanie ok. 50 prac na temat „Groteska akwarelą i ołówkiem”. Wernisaż odbędzie się w ramach cyklu „Młodzi Zdolni MDK”, który daje możliwość najzdolniejszym uczestnikom zaprezentowania swoich prac szerszej publiczności.

Przyszłość słupskiego malarstwa

– Klaudia jest 19-latką. Uwielbia czytać książki oraz gry fantasy. Interesuje się kulturą słowiańską oraz nordycką – mówi daniel Stawski z Zespołu Szkół Informatycznych w Słupsku. – Grafikami zajmuje się od ok. trzech lat. Uwielbia również malować akwarelami, ponieważ dają nieograniczone możliwości i efekty. Dużo czasu poświęca też rzeźbie i to na niej w przyszłości chciałaby się skupić najbardziej.

W słupskim MDK Klaudia pracuje pod kierunkiem p. Kingi Zaborowskiej i jest laureatką wielu konkursów plastycznych, min: otrzymała Nagrodę w konkursie pt: „Podróże po krajach Unii Europejskiej”, Wyróżnienie (wyjazd do Brukseli) w konkursie organizowanym przez biuro poselskie Anny Fotygi pt: „Danuta Siedzikówna – Sanitariuszka Inka”.

Wystawę prac Klaudii będzie można oglądać w Galerii „Prezentacje” w Młodzieżowym Domu Kultury od 3 listopada 2015 roku.