Znalazła sposób na kradzież tabletu

Nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozi mieszkance powiatu słupskiego zatrzymanej za kradzież tabletu wartości 550 złotych. Policjanci ustalają czy kobieta miała związek z innymi podobnymi przestępstwami.

Znalazła sposób na kradzież tabletu

Funkcjonariusze zostali wezwani na interwencję do jednego z miejscowych hipermarketów. Pracownicy ochrony zauważyli klientkę, wobec której było podejrzenie, że dokonuje kradzieży.

– Policjanci na miejscu wylegitymowali wskazaną kobietę, okazało się, że to 32-letnia mieszkanka powiatu – mówi Robert czerwiński, rzecznik słupskiej policji. – Jak ustalili śledczy, kobieta będąc na dziale z artykułami elektronicznymi pozbyła się klipsów alarmu z tabletu chowając go pod odzieżą, a następnie mijając linię kas próbowała opuścić sklep.

Policjanci przeglądając monitoring galerii ustalili, że zatrzymana 32 latka ukradła jeszcze produkty z działu chemicznego. Podczas przeszukania zabezpieczono u niej farby do włosów o wartości 23 złotych.
Kierownik sklepu wycenił straty łączne na blisko 550 złotych.
Słupczanka usłyszała już zarzuty. Funkcjonariusze ustalać teraz będą czy zatrzymana miała związek z innymi podobnymi przestępstwami.