Ostrzejsze przepisy zmniejszyły liczbę wypadków

O 30 procent spadła liczba wypadków w województwie pomorskim po wprowadzeniu surowszych kar dla łamiących przepisy ruchu drogowego. Tak wynika z danych przedstawionych przez wojewodę pomorskiego.

Ostrzejsze przepisy zmniejszyły liczbę wypadków

Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego, na prośbę wojewody pomorskiego Ryszarda Stachurskiego, przedstawił dane dotyczące liczby wypadków drogowych na terenie województwa pomorskiego w okresie 18-31 maja 2015 r. – Dane zestawiono z wynikami za analogiczny okres roku poprzedniego. Z przedstawionej Wojewodzie informacji wynika, że liczba wypadków w 2015 r, jest niższa niemalże o 30 procent – zaznacza Roman Nowak, rzecznik prasowy wojewody pomorskiego.

W analizowanym okresie ubiegłego roku na Pomorzu miało miejsce 117 wypadków drogowych, w wyniku których zginęło 9 osób, a 140 zostało rannych. Natomiast od 18 do 31 maja 2015r. odnotowano łącznie 83 wypadki, w których śmierć poniosło 6 osób, a 87 zostało rannych.

Wypadki_-_z_podziałem_na_dni_001

Przypomnijmy, że 18 maja weszły w życie nowe, bardziej surowe przepisy dotyczące kierowców. Zaostrzone zostały przede wszystkim kary stosowane wobec tych, którzy w sposób rażący łamali obowiązujące prawo.