Złapany złodziej perfum w Słupsku

Nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozi 19-letniemu słupszczaninowi, zatrzymanemu za kradzieże sklepowe. Mężczyzna ukradł perfumy o wartości ponad tysiąca złotych.

 

Policjanci ze Słupska wezwani zostali na interwencję do jednego z miejscowych sklepów z artykułami chemicznymi. Ze zgłoszenia wynikało, że młody mężczyzna ubrany na sportowo schował do torby podróżnej kosmetyki, a następnie nie płacąc za nie szybko minął linię kas i uciekł.

 

– Policjanci jadąc na to zgłoszenie zauważyli na jednym z pobliskich przystanków autobusowych podobnie wyglądającego mężczyznę – opowiada rzecznik prasowy policji Robert Czerwiński – Natychmiast podjęli próbę jego zatrzymania jednak on widząc zbliżających się funkcjonariuszy zaczął uciekać. Patrol w pościgu zatrzymał  sprawcę. Okazał się nim 19-letni słupszczanin. Podczas jego przeszukania policjanci znaleźli cztery flakony skradzionych wcześniej kosmetyków o łącznej wartości ponad tysiąca złotych- mówi Robert Czerwiński.

 

 

19 -latek trafił do policyjnego aresztu. Został już przesłuchany i usłyszał zarzuty. Okazało się także ,iż to nie pierwszy jego raz gdy zatrzymywany jest w związku z kradzieżami. Teraz policjanci ustalają czy ma on związek z innymi podobnymi przestępstwami. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.