Zakładał kłusownicze wnyki, a teraz sam wpadł

Policjanci z Komisariatu Policji w Główczycach zatrzymali 53-letniego mieszkańca tej gminy podejrzewanego o kłusownictwo.

Śledczy na jego posesji zabezpieczyli nielegalnie pozyskane mięso sarny oraz kilkanaście sztuk wnyków służących do uprawiania tego procederu.

Zatrzymanemu grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Zakładał kłusownicze wnyki

Do policjantów z komisariatu w Główczycach zaczęły docierać informacje o kłusownikach zakładających wnyki na zwierzynę leśną w pobliskich lasach.

Śledczy zajmując się tą sprawą natrafili na trop mężczyzny, który mógł mieć związek z tym procederem. Wczoraj  kryminalni weszli na teren obserwowanej posesji.

– Tam w trakcie przeszukania odnaleziono kilkanaście sztuk wnyków służących do kłusownictwa oraz nielegalnie pozyskane mięso sarny – informuje Robert Czerwiński, rzecznik słupskiej policji. – Było ono było już po porcjowane i ukryte w lodówce.

A teraz sam wpadł

Podczas przeszukania, mężczyzna wskazał kolejne miejsca gdzie w pobliskim lesie założył wnyki. Zabezpieczone przez policjantów narzędzia będą teraz stanowiły dowód w sprawie przed sądem.

Zatrzymany 53- letni właściciel posesji, jak ustalili policjanci nie był wcześniej karany za tego typu przestępstwa.

Został wczoraj przesłuchany i usłyszał zarzuty kłusownictwa. Za posiadanie wnyków zatrzymanemu grozi kara nawet do lat 5 pozbawienia wolności.