Zaczyna się remont Wojska Polskiego. Autobusy pojadą inaczej

Kierowcy skarżyli się, że wyremontowana zimą ulica Wojska Polskiego jest w coraz gorszym stanie. Nawierzchnia zaczyna się psuć i konieczne są poprawki. Drogowcy zaczną prace jutro, czyli w środę 13 kwietnia. Remont potrwa do końca miesiąca.

 

 

– Prace będą wykonywane równolegle na obu skrzyżowaniach, prace odbywać się będą wyłączenie w obrębie skrzyżowań i polegać będą na wyrównaniu nierówności podłużnych wyniesionych skrzyżowań – mówi Marek Biernacki, wiceprezydent Słupska. – Konieczne będzie również rozbieranie punktowe i wyrównanie ich nawierzchni. Szacujemy, że prace potrwają około 3 tygodnie.

 

 

Dlaczego kilka miesięcy po generalnej przebudowie ulicy konieczny jest znów jej remont? Urzędnicy tłumaczą, że prace wykonywane były w pośpiechu i do tego przy niekorzystnych warunkach pogodowych, gdy było zimno, co źle wpłynęło na zastosowane materiały budowa len. – Być może na skrzyżowaniach zastosowano zbyt mało podsypki dlatego się one zapadają – zaznacza Biernacki.

 

 

Zmiana organizacji ruchu wprowadzona będzie od ul. Kołłątaja do ul. Sienkiewicza na cały czas robót. Na czas prac zamknięte będą połówki obu skrzyżowań. Nie będzie możliwości przejazdu ulicą Mickiewicza i Wileńską przez Wojska Polskiego.

 

 

Zmiany nastąpią również w kursowaniu komunikacji miejskiej. Autobusy nie będą jeździły ulicą Wojska Polskiego. Linie nr 6, 11, 21 pojadą objazdem ulicami Łajming, Tuwima, Kołłątaja dalej bez zmian. Linie nr 3, 4 objazd ulicami Kopernika, Wolności, Kołłątaja dalej bez zmian. Większość linii komunikacji regionalnej będzie kierowana w ulicę Tuwima.