Przyjdź na spektakl do Teatru Tęcza i wesprzyj psa ze schroniska

Nietypowa premiera w Teatrze Lalki Tęcza. Oglądając spektakl „Daszeńka, czyli żywot szczeniaka” można wesprzeć słupskie schronisko dla zwierząt.

 

Podczas premiery można będzie wesprzeć słupskie schronisko dla zwierząt, spotkać się z podopiecznymi tej placówki, a nawet adoptować któregoś czworonoga. Na przedstawienie można przynieść karmę dla czworonoga lub wrzucić datek do puszki.

-Każda osoba, która przyniesie ze sobą opakowanie karmy, będzie mogła kupić bilet za 7,50 zł. (W przypadku np. trzyosobowej rodziny – 3 opakowania = 3 x 7,50 zł)- wyjaśnia Piotrek Merecki z Teatru Lalki Tęcza.

 

Spektakl „Daszeńka, czyli żywot szczeniaka” podchodzi do prozy Čapka z należytym szacunkiem. Przeróbki tekstu czy skróty zastosowano na tyle, na ile było to konieczne, by przedstawienie dla dzieci miało należyte tempo i dramaturgię. Mamy więc doskonały i zabawny tekst literacki, a całe zaplecze środków scenicznych, jak lalki, muzyka, kostium i scenografia i w końcu gra aktorów, podkreślają jego niezwykła wartość.

Jak prawie każdy spektakl dla dzieci, „Daszeńka” nie tylko bawi, ale także uczy. Dowiemy się czym jest instynkt, co jest potrzebne szczeniakowi (i nie tylko) aby zdrowo rósł oraz przekonamy się jak odpowiedzialnym zajęciem jest opieka nad pieskiem. Jest to spektakl dla widzów w wieku od lat pięciu do stu… Zwłaszcza dla tych, którzy kochają psy.