Zaczyna się jeden z najstarszych konkursów recytatorskich

Rozpoczyna się 61. edycja Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. To jeden z najstarszych i najbardziej prestiżowych turniejów artystycznych w Polsce.

Słupski Ośrodek Kultury oraz Towarzystwo Kultury Teatralnej oddział Słupsk, jak co roku, zapraszają do udziału w eliminacjach konkursu. Udział w eliminacja rejonowych pozwala młodzieży z regionu słupskiego zaprezentować swoje możliwości na szczeblu wojewódzkim i ogólnopolskim, co stwarza także okazję do promowania i pokazania na szerszym forum jakości pracy szkół i domów kultury naszego regionu. Konkurs jest też doskonałym forum wymiany doświadczeń dla nauczycieli.

Jeden z najstarszych konkursów recytatorskich

Młodzież z naszego regionu wielokrotnie zdobywała laury na szczeblu wojewódzkim i ogólnopolskim wielu konkursów. Konkurs wyłania wielu utalentowanych młodych artystów i motywuje następnych do sięgania po dobrą literaturę. Dbałość o kulturę języka polskiego, inspirowanie do tworzenia faktów artystycznych, do poszukiwań repertuarowych, do czytelnictwa wreszcie – to tylko niektóre z funkcji ruchu recytatorskiego.

W konkursie prowadzonym w drodze eliminacji, zaczynając od szkolnych, aż do szczebla ogólnopolskiego, co roku bierze udział około 100 uczestników.

Ogólnopolski Konkurs Recytatorski jest otwartym konkursem, adresowanym do młodzieży ponadgimnazjalnej oraz osób dorosłych, które prezentują się w czterech kategoriach: recytacja, „wywiedzione ze słowa”, teatr jednego aktora oraz poezja śpiewana.

Eliminacje powiatowe turnieju odbędą się 19 marca 2016 r. o godz. 10:00 w Teatrze Rondo, zgłoszenia do turnieju należy dostarczyć lub przesłać do 10 marca 2016 r. na adres:
Słupski Ośrodek Kultury – Teatr Rondo
ul. M. Niedziałkowskiego 5a
76-200 Słupsk