Zachęcają nowożeńców do dobroczynności

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie rozpoczyna kolejną akcję. Tym razem pracownicy placówki namawiają przyszłe pary młode do działalności charytatywnej. W okresie od maja do września młodzi ludzie najczęściej decydują się na zawarcie związku małżeńskiego, dlatego jest to najlepszy czas na rozpropagowanie nowej inicjatywy.

Zachęcają nowożeńców do dobroczynności

Coraz częściej nowożeńcy proszą gości o rezygnację z zakupu kwiatów. W zamian za to wolą otrzymać konkretne produkty, które później przekazują na określony cel. Dlatego też pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie proponują zakup artykułów plastycznych. – Chcemy namawiać, aby Państwo Młodzi wykorzystali tą możliwość i przywilej i poprosili gości o zakup artykułów szkolnych: długopisów, mazaków, bloków, wszystkiego co przydatne jest do sprawnego przeprowadzania zajęć plastycznych, technicznych – wyjaśnia Klaudiusz Dyjas, dyrektor MOPR – Zebrane przedmioty będzie można nam przekazać, my je rozdysponujemy.

Zebrane artykuły trafią do czterech Placówek Wsparcia Dziennego działających przy słupskim MOPR, w których wsparcie otrzymują dzieci z rodzin objętych szczególną opieką ośrodka. Artykuły będą wykorzystane do przeprowadzenia różnego rodzaju zajęć, a także posłużą jako wyprawki szkolne.

Dary dla dzieci można przekazywać do Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Słupsku mieszczącego się przy ul. Słonecznej 15d. Zainteresowane młode pary, pracownicy Ośrodka proszą o kontakt pod numerem telefonu 59-842-81-26 lub pisząc na adres: mopr@sl.home.pl