Zabawa w PKiW

„Podmiot nie przedmiot” to hasło imprezy, która odbyła się w niedzielę w Parku Kultury i Wypoczynku. Organizatorem zabawy była grupa wolontariuszy Każde Dobre Serce Słupsk oraz Stowarzyszenie Horyzont. W ten sposób, po raz kolejny, uczczono Dzień Dziecka.

Zabawa w PKiW

Impreza rozpoczęła się od rywalizacji. Dziesięć drużyn wzięło udział w turnieju piłki nożnej pod honorowym patronatem Pawła Kryszałowicza i Klaudiusza Dyjasa. W międzyczasie uczestnicy zabawy mogli sprawdzić swoją wiedzę, odpowiadając na pytania dotyczące życia i twórczości Janusza Korczaka. Organizatorzy przygotowali także wiele atrakcji, między innymi pokaz samoobrony i pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej. Zainteresowaniem dzieci cieszyło się malowanie twarzy. Prawie każdy uczestnik chciał, aby tego dnia jego twarz wyglądała nieco inaczej. W tym roku panowała moda na motywy zwierzęce. Przez cały czas odbywały się także konkursy plastyczne i sportowe, a na scenie swoje umiejętności prezentowali młodzi artyści oraz profesjonalni wykonawcy.

Hasło imprezy miało przede wszystkim zapaść w pamięć rodzicom i opiekunom. W ten sposób organizatorzy chcieli przypomnieć dorosłym o tym, że każdy człowiek zasługuje na szacunek i indywidualne traktowanie. Młodzi pedagodzy zwracali także uwagę na idee, które szerzył Janusz Korczak.

Zabawa w PKiW Zabawa w PKiW