Szkoła ze Słupska walczy o komputery

Szkoła Podstawowa nr 5 w Słupsku zakwalifikowała się do trójki najlepszych placówek edukacyjnych w konkursie „My na Pomorzu”. Jeśli konkurs wygra zdobędzie wyposażenie pracowni komputerowej. Wyniki poznamy w najbliższy wtorek, 9 czerwca.

Szkoła ze Słupska walczy o komputery

Do konkursu „My na Pomorzu”, który rozpoczęliśmy we wrześniu ubiegłego roku przystąpiło niemal 1600 uczniów z 70 szkół z terenu całego województwa pomorskiego. Przez cały rok szkolny, z pełnym zaangażowaniem i przy wykorzystaniu wiedzy ekspertów, doskonalili swoje projekty. Celem konkursu jest promowanie zdrowego i bezpiecznego życia oraz pozytywnych postaw, które są doskonałą receptą na kłopoty. Akcja ma pomóc uczestnikom nauczyć się wspólnej pracy, podejmowania wyzwań i odpowiedzialności za swoje decyzje. Ważną kwestią jest również angażowanie w tworzenie projektu społeczności lokalnej, co sprzyja poznawaniu regionu i zacieśnianiu więzi miedzy mieszkańcami.

– O tym do kogo trafi główna nagroda i jaka szkoła wzbogaci się o nowoczesny sprzęt informatyczny dowiemy się podczas uroczystej gali, która rozpocznie się we wtorek – mówi Roman Nowak, rzecznik prasowy wojewody pomorskiego.
Wojewoda Ryszard Stachurski wręczy również tablety 80 uczniom, finalistom konkursu. Sponsorzy ufundowali też nagrody dodatkowe dla pięciu klas, które znalazły się poza podium. Są to pięciodniowe pobyty w ośrodkach edukacji ekologicznej.

Szansę na nagrodę główną zachowały szkoły z Gdańska, Słupska i Kwidzyna. Finalistami konkursu są: klasa 2b ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Kwidzynie, temat: „Więzi pokoleniowe – zróbmy coś razem,” klasa 5d ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Słupsku – temat: „Czego pszczołom i trzmielom do życia potrzeba?,” klasa 5 e ze Szkoły Podstawowej Nr 8 w Gdańsku, temat „ Dobry Kibic, a kto to?”