Za rok Tour de Pologne przejedzie przez Słupsk i Ustkę? Rozważają taką możliwość

Od przyszłego roku ma rozpocząć się Tour de Pologne dla kobiet. To pomysł Czesława Langa, byłego kolarza i organizatora polskiego touru. Wśród kandydatów do organizowania etapów wyścigu kolarskiego są Słupski Ustka.

 

 

Jak zaznaczył Czesław Lang podczas konferencji prasowej zorganizowanej w tej sprawie pierwszy wyścig dla kobiet ma odbyć się w przyszłym roku w dniach 8-10 lipca. Zaplanowano trzy etapy na Pomorzu. Pod uwagę branych jest wiele gmin, m.in. Szczecin, Międzyzdroje, Kamień Pomorski, Rewal, Kołobrzeg, Koszalin, Słupsk czy Ustka. Po ostatnim etapie kobiet rozpocznie się Tour de Pologne mężczyzn, który przejedzie z północy na południe kraju.

 
Etapy Tour de Pologne kobiet będą miały długość 80-120 km, czyli tyle ile wymagają przepisy kobiecej federacji kolarskiej. W przyszłorocznej edycji będą one płaskie, z finiszami na rundach w mieście. W przyszłości do programu powinna wejść jazda na czas i finisze górskie.

 

 

W rywalizacji ma wziąć udział dwadzieścia pięć zespołów, liczących po sześć zawodniczek. Na peleton złoży się pięć najwyżej notowanych reprezentacji narodowych, dziesięć najlepszych zespołów zawodowych, plus dziesięć ekip zaproszonych przez organizatora.