Młodzi słupszczanie nagrali film. Zobacz co zrobili

Kino REJS zaprasza na uroczystą premierę filmu powarsztatowego „Ach, ten pędzel”, która odbędzie się w sobotę, 3 października o godzinie 14.

– Ten krótki metraż powstał podczas warsztatów, które gdańskie Studio animacji Grupa Smacznego przeprowadziło pod koniec wakacji w Młodzieżowym Centrum Kultury. – informuje Elżbieta Łukaszus-Mijewska z kina Rejs.

 
Podczas dwudniowych zajęć młodzi filmowcy, uczniowie słupskich gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, zapoznali się w praktyce z metodą animacji w technice pikselacji, zwanej inaczej fotoanimacją, która polega na „ożywianiu” uprzednio sfotografowanych przedmiotów i osób. Nakręcony w trakcie warsztatów materiał profesjonaliści z Grupy Smacznego udźwiękowili i zmontowali. Efekty wspólnej pracy słupskiej młodzieży i filmowców z Gdańska będziemy mogli podziwiać na sobotnim pokazie specjalnym w kinie Rejs.

 

 
– Na tę uroczystość zapraszamy nie tylko młodych twórców, którzy wzięli udział w naszych zajęciach, oraz ich bliskich i znajomych, ale także wszystkich tych, których pasjonuje kino jak proces twórczy. Po pokazie zapraszamy na krótkie spotkanie i małe co nieco do sali Tango – zaznacza Łukaszus-Mijewska.
Wstęp wolny.