Wystartował nowy cykl spotkań w kinie „Rejs”

Pokazem specjalnym „Jeszcze nie koniec” w reżyserii Xaviera Legranda rozpoczął się w kinie REJS cykl pod hasłem „PO FILMIE”, w ramach którego projekcjom filmów poruszających tematykę ważną społecznie towarzyszą rozmowy z zaproszonymi gośćmi, ekspertami w danej dziedzinie.

Dyskusję moderuje szefowa słupskiego Centrum Inicjatyw Obywatelskich, Marta Makuch.

Po filmie „Jeszcze nie koniec” w debacie wzięli udział: komisarz policji Elżbieta Rychert, mecenas Danuta Wawrowska, prokurator Magdalena Kasperska oraz pracownik MOPR Artur Kowalewski, koordynator Programu Korekcyjno-Edukacyjnego dla Osób Stosujących Przemoc.

– Ze względu na wyjątkowy ładunek emocjonalny filmu, początek spotkania był utrudniony – mówi Krzysztof Przygoda, instruktor ds. Wirtualnego Ośrodka Kultury i public relations Słupski Ośrodek Kultury. – Wstrząśnięta i wzruszona była zarówno publiczność, jak i zaproszeni na scenę paneliści. Szybko jednak rozmowa przybrała merytoryczny charakter. W jej trakcie poruszono wiele ważnych wątków: przemoc w rodzinie, rola policji i prokuratury, resocjalizacja sprawców, edukacja dzieci i młodzieży. Dyskusja była burzliwa, zwłaszcza że z zaangażowaniem włączyła się do niej publiczność kina.

Mamy świadomość, że jedna rozmowa „Po filmie” rzeczywistości nie zmieni, ale chcemy mieć nadzieję, że jest małym kamyczkiem w budowie świata bez przemocy. Serdecznie dziękujemy naszym Wspaniałym Gościom i Cudownej Publiczności.