Wypadek straciła panowanie nad samochodem i zginęła. Miała 30 lat

Policjanci z Ustki wyjaśniają przyczyny tragicznego wypadku drogowego, do którego doszło na trasie pomiędzy Gąbinem a Objazdą.  Zginęła 30-letnia kobieta, kierująca samochodem volkswagen. Pojazd uderzył w drzewo.

Wczoraj rano oficer dyżurny słupskiej policji otrzymał zgłoszenie o tym, że na trasie pomiędzy Gąbinem, a Objazdą miał miejsce wypadek drogowy. Natychmiast w tamto miejsce skierowano funkcjonariuszy oraz służby ratunkowe. Policjanci ustalili, że kierująca samochodem volkswagen najprawdopodobniej na skutek utraty panowania nad pojazdem zjechała  na przeciwległy pas jedni i uderzyła w przydrożne drzewo. 30-letnia kierująca tym samochodem poniosła śmierć na miejscu. 26-letnia pasażerka, w ciężkim stanie przetransportowana została do słupskiego szpitala gdzie nadal jest pod opieką lekarzy.

Wypadek straciła panowanie nad samochodem i zginęła

– Okoliczności wypadku szczegółowo  ustalali technicy kryminalistyczni i prokurator – mówi Robert Czerwińaki, rzecznik słupskiej policji. – W związku z powstałymi utrudnieniami, mundurowi organizowali także objazdy tak, aby zapewnić płynność i bezpieczeństwo ruchu.

Policjanci apelują do kierowców aby zachowali szczególną ostrożność, skupienie oraz stosowali się do przepisów ruchu drogowego. Sprzyjające warunki atmosferyczne, niejednokrotnie prosty odcinek drogi i dobra nawierzchnia prowokować mogą do zbyt szybkiej i brawurowej jazdy. Rozwaga i wyobraźnia, a przede wszystkim zdrowy rozsądek przyczynią się do tego, że bezpiecznie dotrzemy do celu podróży.

Policja Słupsk