Caryl Swift Angielka, która pokochała Słupsk będzie obchodziła swój jubileusz

W sobotę i w niedzielę 11 i 12 grudnia 2015 w Teatrze Rondo swój jubileusz 25-lecia pracy scenicznej obchodziła będzie Caryl Swift. Ta wybitna aktorka, od wielu lat związana ze scenami teatralnymi w Słupsku i w całej Polsce.

Podczas dwóch dni na scenie Ronda zaprezentowana zostanie pokaźna część scenicznego dorobku artystki w wykonaniu jej samej, jak i zaproszonych gości.

Darmowe wejściówki do odebrania w Teatrze Rondo (uwaga liczba miejsc ograniczona)

11 grudnia od godz. 18:30 – m.in. “Kalamarapaksa”, “Das Kuchendrama”, “Dziady” Nowego Teatru im. Witkacego w Słupsku (fragmenty), “Nowe Wyzwolenie”, “Cyrk Oklahoma”

12 grudnia od godz. 18:30 – m.in. „Ćma”, “Matka Mejra i jej dzieci”, “Obcy” (fragmenty)

Caryl Swift

Caryl Swift – urodzona w Farnborough (Wielka Brytania) aktorka, tłumaczka, animator kultury, od ponad dwudziestu lat mieszka w Polsce. W 1985 ukończyła Uniwersytet Walijski w Aberystwyth, Wydział Teatru, Filmu i Telewizji (aktorstwo, reżyseria). Od początku lat ’90 aktorka współpracuje z wybitnym reżyserem Stanisławem Miedziewskim. W latach 2005-2007 aktorka i asystent reżysera w Teatrze im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu, gdzie była również koordynatorem współpracy zagranicznej teatru. W 2005 zagrała też roku w Teatrze Off-deBicz w Sopocie. Zrealizowała trzy monodramy „Kalamarapaksa”, „Ćma” i „Matka Mejra i jej dzieci”. Aktorka ma swym koncie role w serialach telewizyjnych i reklamach.

Jest również autorką wielu przekładów dla teatrów i aktorów (m.in. Teatr KANA, Ewa Kasprzyk, dla Festiwalu Teatralnego Divadlo w Nitrze na Słowacji, Marcin Bortkiewicz, Wioletta Komar, Teatr Cogitatur). Współpracuje też aktorami, pomagając im ulepszyć odegranie jej przekładów w języku angielskim. Dzięki zachowaniu – w przekładzie – niuansów rytmu, tonu i emfazy oryginału, wynikiem takiej współpracy są bardzo pozytywne recenzje i prestiżowe nagrody, m.in. Fringe First oraz Critics’ Award na Edinburgh Fringe Festival (“Noc”, Teatr KANA) oraz w 2011 roku Best Actress (“Diva”, Wioletta Komar) i Best International Show (“Patty Dyphusa”, Ewa Kasprzyk) na United Solo Festival na Broadway’u w Nowym Jorku.