Studenci z zagranicy rozpoczęli studia w Akademii Pomorskiej

Najczęściej wybierają język angielski, pedagogikę i pielęgniarstwo. Dwudziestu dziewięciu studentów z Turcji, Gracji, Hiszpanii i Rumunii rozpoczęło swoją edukację w murach słupskiej uczelni. Podczas specjalnie zorganizowanego spotkania, powitał ich rektor Akademii Pomorskiej, dr hab. prof. nadzw. Roman Drozd.
W spotkaniu z władzami uczelni uczestniczyła liczna reprezentacja gości z zagranicy. Podczas swojego wystąpienia rektor zaznaczył, że studenci zawsze mogą liczyć na pomoc pracowników uczelni. -Chcemy Wam stworzyć najlepsze warunki do studiowania. Dlatego prosimy, żebyście zwracali się do nas z wszelkimi problemami, jakie możecie napotkać. Zależy nam, żebyście wyjechali stąd bardzo zadowoleni i wrócili do nas.- mówił Roman Drozd.
Młodzież uczy się w Słupsku w ramach programu Erasmus+.

Studia w Akademii Pomorskiej

Z roku na rok zwiększa się liczba zagranicznych studentów podejmujących naukę w Akademii Pomorskiej,jak również studenci słupskiej uczelni coraz częściej korzystają z możliwości wyjazdów do partnerskich uczelni poza granicami Polski. Co ciekawe, w tym roku sześciu studentów z zagranicy zdecydowało się na podjęcie studiów pielęgniarskich -Paniom pracującym w administracji, wykładowcom oraz pracownikom szpitala bardzo dobrze współpracuje się z tymi studentami. Jesteśmy pełni podziwu. Ponadto podjęliśmy wszelkie kroki, żeby goście czuli się u nas bezpiecznie. – informuje Marlena Moszkowicz, koordynator ds. studentów programu Erasmus+.
Studenci zapewniają, że w naszym mieście czują się dobrze. Jedyne co im przeszkadza, to warunki atmosferyczne – Czuję się tu bardzo dobrze, choć jest tutaj bardzo zimno i to jest najbardziej nieprzyjemna część. Słupsk to piękne, chociaż małe miasto. Jest tu dużo zieleni. Kiedy jest się zestresowanym, można pójść na spacer i się odstresować. – mówi Apler Polat, student z Turcji.

Goście z zagranicy spędzą w Słupsku semestr lub dwa.