Wyłamał drzwi i wybił ścianę, żeby ukraść felgi

Policjanci ze Słupska zatrzymali 27-letniego mężczyznę, podejrzanego o włamanie do pawilonu handlowego na jednym z miejscowych osiedli. Sprawca najpierw wyłamał drzwi wejściowe, a następnie wybił ściankę działową do sąsiedniego sklepu skąd ukradł felgi aluminiowe i pieniądze o łącznej wartości ponad 2 tysiące złotych.

Wyłamał drzwi

Policjanci ze Słupska otrzymali zgłoszenie o włamaniu do pawilonu handlowego na osiedlu „Nadrzecze”. Dyżurny natychmiast skierował tam znajdujący się najbliżej patrol policji. Funkcjonariusze szybko ustalili, że sprawca wyłamał drzwi od zaplecza sklepu skąd ukradł felgi aluminiowe o wartości 2 tysięcy złotych. Policjanci w trakcie oględzin miejsca zdarzenia potwierdzili także, iż jedna ze ścian działowych oddzielająca dwa sklepy została wybita. Pokrzywdzony właściciel sklepu stwierdził, że z wnętrza sklepu zginęły mu pieniądze-300 złotych.

– Śledczy pracując nad wyjaśnieniem tego włamania ustalali i przesłuchiwali świadków. Technicy kryminalistyczni zabezpieczyli ślady przestępstwa oraz zapis monitoringu, który jak się okazało zarejestrował wizerunek sprawcy – informuje Robert Czerwiński, rzecznik słupskiej policji. – Dalsze działania policjantów doprowadziły do ustalenia tożsamości tej osoby.

Okazało się, że to 27-letni mieszkaniec pobliskiej miejscowości. W wyniku pracy policjantów odnaleziono także skradzione wcześniej felgi. Ukryte były w krzakach niedaleko od miejsca włamania. Ustalony mężczyzna został już zatrzymany i przesłuchany.

Usłyszał także zarzuty, za które grozi mu kara nawet do 10 lat więzienia.