Wpadł bo uciekał na widok policji. Miał 50 gramów marihuany

Kryminalni ze Słupska zatrzymali 23-letniego mieszkańca gminy Dębnica Kaszubska, podejrzewanego o posiadanie marihuany. Policjanci zabezpieczyli należące do mężczyzny prawie 50 gramów tego narkotyku. Zatrzymany usłyszał już zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków.

Policjanci z Komisariatu Policji II w Słupsku w trakcie patrolu zauważyli młodego mężczyznę, który na widok  mundurowych gwałtownie zmienił kierunek marszu. Zaraz po tym został zatrzymany i wylegitymowany. Po chwili okazało się co było faktyczną przyczyną takiego zachowania. Mężczyzna, którym okazał się 23-letni mieszkaniec gminy Dębnica Kaszubska, miał przy sobie ukrytą w odzieży znaczną porcję suszu roślinnego. Późniejsze badanie wykazało, że była to marihuana.

50 gramów marihuany

– Podczas przeszukania, w mieszkaniu 23 latka, kryminalni zabezpieczyli łącznie 50 gramów tego narkotyku. Ze wstępnych ustaleń śledczych wynika, że z tej ilości można było przygotować kilkadziesiąt tzw. porcji dilerskich – mówi Robert Czerwiński, rzecznik słupskiej policji.

Zatrzymany mężczyzna minioną noc spędził w policyjnym areszcie. Dzisiaj zostanie przesłuchany. W zależności od postawionych mu zarzutów, za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci zapowiadają, że sprawa ma charakter rozwojowy i niewykluczone są dalsze zatrzymania osób.

http://www.slupsk.policja.gov.pl/