Włamał się do samochodu i zostawił tam swój telefon

Policjanci ze Słupska zatrzymali 22-letniego mężczyznę, który po włamaniu do samochodu na siedzeniu wewnątrz pojazdu zostawił swój telefon komórkowy. Słupczanin został już przesłuchany i usłyszał zarzuty.

Zostawił tam swój telefon

Do przestępstwa doszło kilka dni temu na jednym z osiedlowych parkingów. Nieznany sprawca włamał się do volkswagena golfa. Złodziej jak ustalili śledczy wyłamał klamkę drzwi, a następnie z wnętrza samochodu ukradł drobne przedmioty typu: skrobaczki do szyb, gąbki czy długopisy itp. Podczas oględzin wnętrza samochodu śledczy zauważyli leżący na podłodze telefon komórkowy. Jak się okazało nie  był on własnością pokrzywdzonego. Wszystko wskazywało, że należał do włamywacza, który najprawdopodobniej zapomniał go zabrać z miejsca przestępstwa. Bez problemu ustalono tożsamość abonenta.

-Wczoraj przed południem mężczyzna został zatrzymany. Okazało się, że to 22-letni słupszczanin. Mężczyzna był poszukiwany za inne wcześniej popełnione przestępstwa, za które wcześniej skazany został przez sąd karę 1,5 roku pozbawienia wolności.-wyjaśniają policjanci kryminalni z Komisariatu I Policji w Słupsku.

Sprawca włamania został już przesłuchany i usłyszał zarzuty. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

http://www.slupsk.policja.gov.pl/