200 kg nielegalnego tytoniu zarekwirowali słupscy policjanci

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą z Komendy Miejskiej w Słupsku zabezpieczyli ponad 200 kg krajanki tytoniu bez polskich znaków akcyzy.

200 kg nielegalnego tytoniu

Policjanci ustalili, że w jednym z garaży na terenie miasta znajduje się magazyn i przetwórnia nielegalnego tytoniu. Podczas przeprowadzonej akcji funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli ponad 200 kg krajanki liści tytoniu. Część z tych rzeczy spakowane już były w kilogramowe paczki gotowe i przeznaczone do dystrybucji. Na miejscu przestępstwa policjanci zabezpieczyli także trzy maszyny służące do rozdrabniania liści tytoniu. Znaleziony susz oraz maszyny zostały przez funkcjonariuszy zabezpieczone.

Przestępcą okazał się 28-letni słupszczanin, który wynajmował garaż do produkcji tytoniu. Zatrzymany 28-letni sprawca został już przesłuchany i usłyszał zarzuty. Za to przestępstwo grozi mu kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.

Policjanci zajmując się sprawą oszacowali, że Skarb Państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego stracił na tym procederze około 160 tysięcy złotych.