Władze pokażą co chcą zrobić ze słupskim dworcem PKS. Ostatnia szansa na twój głos

Władze Słupska zapraszają na spotkanie w sprawie słupskiego węzła transportowego czyli m.in. nowego dworca autobusowego. O tym, jak powinno wyglądać komunikacyjne serce miasta będzie można porozmawiać w piątek, 16 października o godz. 13 w sali 212 słupskiego ratusza.
– W trakcie spotkania zostaną zaprezentowane drogowe plany sytuacyjne, część konstrukcyjna i część architektoniczna – mówi Karolina Chalecka z Urzędu Miasta w Słupsku. – Omówione zostaną również wstępne wyniki badań ruchu i zachowań komunikacyjnych mieszkańców.
Węzeł transportowy czyli m.in nowy dworzec autobusowy zlokalizowany ma być od strony ulicy Sobieskiego i powiązany tunelem z dotychczasowym dworcem i ulicą Wojska Polskiego. Węzeł ten ma być dostępny dla wszystkich przewoźników regionalnych i międzymiastowych, ma być to miejsce gdzie integrować będą się różne formy transportu – ruch pieszy, rowerowy, autobusowy i szynowy.
Projekt realizowany jest w ramach Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Miasta Słupska. Wsparcie ze środków zewnętrznych może wynieść nawet 75 procent.