Potrącił śmiertelnie staruszkę i uciekł z miejsca wypadku. Ukrywał się, ale wreszcie wpadł

Słupscy policjanci zatrzymali poszukiwanego 39-letniego mieszkańca tego miasta, który tydzień temu – 6 października spowodował śmiertelny wypadek drogowy. Sprawca kierując vw golfem potrącił na przejściu dla pieszych prawidłowo przechodzącą 89-letnią słupszczankę, a następnie porzucając samochód zbiegł z miejsca zdarzenia. Kobieta w wyniku poniesionych obrażeń zmarła w szpitalu.

 
Do tragicznego w skutkach wypadku drogowego doszło tydzień temu w Słupsku na ulicy Kaszubskiej. – Jak wynika z dotychczasowych ustaleń śledczych, kierujący samochodem vw golf potrącił prawidłowo przechodzącą przez przejście dla pieszych 89-letnią słupszczankę – mówi Robert Czerwiński, rzecznik słupskiej policji. – Sprawca nie tylko nie udzielił pomocy poszkodowanej ale także porzucając swój samochód uciekł  z miejsca zdarzenia. Piesza, pomimo udzielenia jej pomocy medycznej zmarła w szpitalu.
Policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania sprawcy. Bardzo szybko ustalono jego tożsamość. Kierowcą golfa okazał się 39-letni słupszczanin. Po sprawdzeniu  jego danych w policyjnym systemie okazało się, że mężczyzna aktualnie ma zabrane prawo jazdy w związku z popełnianymi wykroczeniami drogowymi.  Kryminalni zajmując się poszukiwaniem sprawcy wypadku  sprawdzali każdy sygnał i miejsca gdzie mógł się on ukrywać.

 
Zbierano informacje mające przyspieszyć jego zatrzymanie. W wyniku tych działań wczoraj w godzinach popołudniowych policjanci z Komisariatu I w Słupsku zatrzymali poszukiwanego mężczyznę. <br><br> Mężczyzna  został już przesłuchany oraz doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Słupsku z wnioskiem o zastosowanie wobec niego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Za to przestępstwo grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.