Witkacy byłby z nich dumny. Słupszczanie laureatami ogólnopolskiego konkursu poświęconemu artyście

Uczniowie Liceum Plastycznego im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Słupsku zostali laureatami X Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego i Fotograficznego „Witkacy i ja”. Na konkurs wpłynęło ogółem 643 prac z 46
szkół, placówek kulturalnych i oświatowych z Polski.

Jordan Fiszka Borzyszkowski i Marta Wyczlińska, uczniowie z słupskiego plastyka, zostali laureatami X Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego i Fotograficznego „Witkacy i ja”. Licealiści sięgnęli po laury w kategorii prac plastycznych.

– Jordan Fiszka Borzyszkowski zajął II miejsce, uczeń został nagrodzony za tryptyk „Autoportret”, natomiast Marta Wyczlińska zdobyła zaszczytne wyróżnienie za pracę „Witkacy razy osiem” – informuje Daniel Stawski, Liceum Plastyczne im. St. I. Witkiewicza w Słupsku. – Uczniów do konkursu przygotowali: Maria Karpińska (podopieczna M. Wyczlińska) i Sergiusz Powałka (podopieczny J. Fiszka Borzyszkowski).  Na konkurs wpłynęło ogółem 643 prace z 46 szkół, placówek kulturalnych i oświatowych z Polski; w tym 403
prace plastyczne i 240 fotografii.

Celem konkursu jest popularyzacja twórczości Stanisława Ignacego Witkiewicza oraz zachęcenie młodych ludzi do poszukiwania inspiracji tego polskiego malarza, fotografa, pisarza, dramaturga i filozofa.
Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa nr 3 – Gimnazjum nr 2 im. ks. Jana Twardowskiego w Słupsku oraz Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku.
Uroczystość rozdania nagród odbędzie się 25 kwietnia o godz.12.00 w Herbaciarni Spichlerza Richtera w Słupsku.