Witkacomania zawitała do szkoły

Mamy już w Słupsku Nowy Teatr im. Witkacego, był festiwal, a na osiedlu Niepodległości „obrazy” Witkacego zawisły na blokach. Dużo tego artysty w mieście, którego nigdy nie odwiedził. W Słupsku możemy  podziwiać jego obrazy w Muzeum Pomorza Środkowego i ten fakt tłumaczy tak wielkie zainteresowanie Witkacym.  Teraz Witkacomania dotarła do szkoły. Liceum Plastyczne przy Zespole Szkół Informatycznych nadaje sobie imię Stanisława Ignacego Witkiewicza.  Uroczystość odbędzie się 23 marca.

 

Uroczystość uświetni występ muzyczny Macieja Witkiewicza, stryjecznego wnuka Stanisława Ignacego Witkiewicza. Oprócz tego zaplanowano występy artystyczne: performance w wykonaniu uczniów słupskiego Plastyka, nawiązujący do twórczości Witkacego oraz występ Teatru Tańca ENZA.

 

– W tym dniu odwiedzający szkołę będą mogli również  zobaczyć  m.in. specjalnie przygotowane na tę uroczystość popiersie patrona, mural przedstawiający Witkacego oraz gablotę z informacjami o artyście – mówi Daniel Stawski z ZSI w Słupsku.