Teraz nie wpadniesz w pułapkę na egzaminie prawa jazdy

W Internecie dostępna jest swoista ściąga dla osób, które uczą się jeździć na drogach Słupska. Serwis portalnaukijazdy.pl przygotował filmy z wielu miast w Polsce (w tym ze Słupska) na których kursantów przygotowujących się do egzaminu na prawo jazdy uczula się na swoiste „pułapki egzaminacyjne”. Filmy z newralgicznych dla zdających miast cieszą się sporą popularnością w sieci.

 

W przygotowanych przez serwis materiałach wideo wskazano najczęstsze pułapki, które czyhają na osoby zdające egzamin. Ich dobór nie jest przypadkowy, bowiem firma, które je przygotowała, od 20 lat zajmuje się działalnością w branży szkoleniowej i wydawniczej w zakresie szkoleń kierowców, kandydatów na kierowców i bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Co istotne: z materiałów wideo chętnie korzystają także kierowcy posiadający już uprawnienia, bowiem również wśród takich osób pojawiają się wątpliwości co do interpretacji właściwego zachowania na określonym skrzyżowaniu.

 

– Przygotowaliśmy filmy, na których instruktorzy nauki jazdy omawiają prawidłowe przejeżdżanie przez skrzyżowania, w tym i te o ruchu okrężnym. Nagrania te powstały z myślą o młodych kierowcach, tak aby ułatwić im proces szkolenia i poznawanie zasad funkcjonowania oraz reguły ruchu drogowego– mówi Jacek Bogusławski, właściciel wydawnictwa, które jest odpowiedzialne za projekt.