We wrześniu pozbędziesz się odpadów wielkogabarytowych i elektrośmieci

Akcja odbiorów odpadów wielkogabarytowych i elektrośmieci rozpocznie się 7 września, a swoim zasięgiem obejmie całe miasto. Zbiórka będzie dotyczyć nie tylko obszarów obsługiwanych przez PGK, ale również przez firmy KING i Sommer.

We wrześniu pozbędziesz się odpadów wielkogabarytowych i elektrośmieci

Wkrótce na terenie zabudowy wielolokalowej pojawią się odkryte kontenery, w których mieszkańcy będą mogli ustawiać śmieci. Tam, gdzie kontenery się nie pojawią, odpady wielkogabarytowe należy ustawiać przy pojemnikach do selektywnej zbiórki oraz odpadów zmieszanych. Natomiast mieszkańcy domów jednorodzinnych powinni wystawić śmieci wielkogabarytowe poza teren posesji. Odbiór odpadów będzie odbywał się zgodnie z harmonogramem, dostępnym na stronie internetowej PGK. Kontenery pojawią się na osiedlach na 24 godziny przed ich zbiórką. Z kolei mieszkańcy domów jednorodzinnych mogą wystawiać odpady dzień przed zbiórką oraz w dniu zbiorki do godziny 7.30. Akcja potrwa do 29 września.

Odwiedź stronę firmy SOMMER

Od 1 stycznia 2015 roku rozszerzono definicję odpadów wielkogabarytowych, które są odbierane z miejsc udostępniania pojemników poprzez dodanie elementów ceramiki oraz stolarki.
Do odpadów wielkogabarytowych zaliczamy więc w szczególności:

– sofy,
– szafy,
– krzesła,
– stoły,
– dywany,
– wózki dziecięce,
– materace,
– kołdry,
– zabawki dużych rozmiarów,
– rowery,
– choinki,
– drzwi,
– wanny,
– umywalki,
– muszle klozetowe lub spłuczki

NIE SĄ odpadami wielkogabarytowymi w szczególności:
– zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny,
– odpady budowlane z jakiegokolwiek demontażu, rozbiórki cz przebudowy,
– panele,
– okna,
– płoty,
– grzejniki,
– płytki,
– rolety,
– zużyte opony