Młodzi słupszczanie nagrywali filmy. Zobaczysz je w internecie

W ostatni weekend wakacji w Młodzieżowym Centrum Kultury w Słupsku odbyły się warsztaty filmowe prowadzone przez gdańskie  Studio animacji Grupę Smacznego.

Na wstępie członkowie grupy opowiedzieli o tym czym zajmują się w swojej pracy, a także pokazali na przykładach filmowych różne metody animacji (rysunkowa, poklatkowa, cutout, pikselacja, komputerowa) pokrótce charakteryzując każdą z nich. Zaraz potem rozpoczęły się prace nad scenariuszem.

Młodzi słupszczanie nagrywali filmy. Zobaczysz je w internecie

Uczestnicy warsztatów uformowali dwie grupy i na podstawie storyboardów opracowanych przez ekipę Smacznego podzielili między siebie zadania realizacji poszczególnych scen i ujęć. Kolejnym etapem było przygotowanie przedmiotów, które miały zostać użyte w filmie. Kiedy wszystko było gotowe można było przystąpić do realizacji zdjęć. W każdej z grup młodzież miała okazję sprawdzić się w wybranej przez siebie roli: reżysera, aktora, scenografa, charakteryzatora. Nie zabrakło szalonych pomysłów i dobrej zabawy. Tam gdzie rzeczywistość zawodziła, wkraczała magia kina. Na koniec warsztatów nagrano dźwięki do poszczególnych scen.

– W najbliższych dniach gdańskie studio zmontuje i udźwiękowi materiał powstały podczas warsztatów, a gotowy film będzie miał uroczystą premierę w kinie studyjnym Rejs, na którą już teraz wszystkich serdecznie zapraszamy. Szczegóły dotyczące pokazu wkrótce pojawią się na naszej stronie internetowej – informuje Joanna Gajdo z kina studyjnego Rejs w Słupsku.

Warsztaty były realizowane dzięki wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej oraz Słupska.