W Ustce na plaży zbadasz swoje zdrowie

Już 15 lipca w województwie pomorskim rozpocznie się akcja Pomorskie dla Zdrowia organizowana przez Urząd Marszałkowski oraz podmioty lecznicze samorządu województwa. W akcji weźmie udział Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Janusza Korczaka w Słupsku. Badania będą zorganizowane m.in. na plaży w Ustce.

Celem wydarzenia jest promowanie zdrowego, bezpiecznego i aktywnego spędzania wolnego czasu na słońcu, rozwijanie postaw i zachowań prozdrowotnych oraz kształtowanie zdrowego stylu życia. W programie znajdą się następujące bezpłatne badania i konsultacje: konsultacje dermatologiczne – dermatoskopowe badanie znamion, porady dietetyczno-żywieniowe, konsultacje nt. ochrony skóry przed promieniowaniem UV, badania-pomiar cukru, pomiar ciśnienia, BMI, pomiar cholesterolu, kwasu moczowego, nauka samobadania piersi, szkolenia i pokazy zespołu ratownictwa medycznego, promowanie programu „Wolontariat szpitalny” oraz idei wolontariatu.

 

Poprzez projekt Pomorskie dla Zdrowia Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego pragnie zachęcić do regularnych badań oraz oglądania skóry w celu szybkiej identyfikacji nowych lub zmieniających się znamion, a także nauczyć jak prawidłowo pielęgnować skórę i uchronić się w ten sposób przed czerniakiem.

 

Konsultacje i badania zaplanowano:

 

Ø  15 lipca br. we Wdzydzach Kiszewskich, w godzinach 10:00-18:00, teren Muzeum Kaszubskiego Parku Etnograficznego im. Teodory i Izydora Gulgowskich

Ø  23 lipca 2017 r. – Gdańsk, w godzinach 10:00-16:00, plaża Brzeźno obok mola,

Ø  30 lipca 2017 r. – Gdynia, w godzinach 10:00-16:00, plaża Gdynia Śródmieście – wejście GDY 7,

Ø  13 sierpnia 2017 r. – Ustka, w godzinach 10:00-16:00, plaża Wschodnia – sektor 1.