W Słupsku policja rozbiła grupę przestępczą. To oni strzelali przed stadionem

Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Słupsku i Centralnego Biura Śledczego Policji, wspierani przez policjantów Specjalistycznych Pododdziałów Antyterrorystycznych Policji  KWP w Gdański zatrzymali 9 mieszkańców Słupska podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym.

To oni strzelali przed stadionem

Członkowie grupy przez blisko rok dopuszczali się poważnych przestępstw. Zarzucono im m.in. liczne podpalenia samochodów, rozboje, a także nielegalne posiadanie broni palnej. Trzej podejrzani trafili do aresztu.

– Zatrzymania były możliwe dzięki bardzo dobrej współpracy policjantów KMP w Słupsku oraz CBŚP, którzy od blisko roku rozpracowywali zorganizowaną grupę przestępczą, działającą na terenie Słupska- informuje Robert Czerwiński, rzecznik słupskiej policji. – Zebrany przez funkcjonariuszy materiał dowodowy umożliwił rozbicie grupy i przedstawienie jej członkom zarzutów udziału w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym. W trakcie przeszukań miejsc zamieszkania zatrzymanych, policjanci znaleźli i zabezpieczyli m.in. broń palną i amunicję wykorzystywaną przez członków grupy.

Prokurator nadzorujący śledztwo przedstawił zatrzymanym m.in. zarzuty posiadania i handlu bronią, udziału w bójkach z użyciem niebezpiecznych narzędzi, niszczenia mienia poprzez celowe podpalanie oraz wprowadzania do obrotu znacznych ilości narkotyków.

Dwóm zatrzymanym 43-letniemu Marcinowi K.  oraz 47-letniemu Zbigniewowi S. prokurator zarzucił kierowanie zorganizowaną grupą przestępcza o charakterze zbrojnym oraz zlecenie większości przestępstw popełnionych przez pozostałych członków.

Członkowie grupy brali m.in. udział w zdarzeniu, do którego doszło 9 sierpnia 2015r. w Słupsku w rejonie stadionu 650-Lecia. W ramach porachunków gangsterskich członkowie rywalizujących ze sobą grup, oddali w swoim kierunku kilkanaście strzałów z broni palnej, załadowanej ostrą amunicją.

Dzięki skutecznej pracy policjantów i prokuratury udało się także udowodnić, że zatrzymani są odpowiedzialni za liczne podpalenia samochodów, do których dochodziło od początku bieżącego roku na terenie Słupska.

Na wniosek Prokuratury Okręgowej w Słupsku trzej podejrzani, decyzją sądu, trafili do aresztu. Wobec pozostałych prokurator zastosował wolnościowe środki zapobiegawcze.

Sprawa jest rozwojowa, planowane są kolejne zatrzymania.