W Słupsku jak w CSI. Zabójcę wykryli policyjni analitycy

Kryminalni ze Słupska zatrzymali wczoraj 25-letniego  mężczyznę, który może mieć związek z zabójstwem 65-letniego mieszkańca tego miasta.

Wykryli zabójcę

W tej sprawie trwają intensywne czynności procesowe mające na celu potwierdzenie zebranych przez śledczych okoliczności.

Od ubiegłego wtorku (22.11.2016 r.) policjanci z Komendy Miejskiej w Słupsku wspólnie z Prokuraturą w Słupsku oraz funkcjonariuszami Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku intensywnie pracują nad wyjaśnieniem śmierci 65-letniego mieszkańca Słupska.

Zwłoki mężczyzny  odnaleziono w pobliżu Słupska. Wstępne czynności na miejscu zdarzenia, a później wyniki badań laboratoryjnych potwierdziły, że doszło do zabójstwa.

W Słupsku jak w CSI

Do wyjaśnienia tej sprawy wytypowano najlepszych śledczych z Komendy Miejskiej w Słupsku oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

– O dynamice czynności prokuratorsko-policyjnych może świadczyć choćby fakt, że w sprawie przesłuchano już kilkadziesiąt osób. Dużą rolę odegrali technicy kryminalistyczni, którzy wykorzystując swoją wiedzę oraz doświadczenia zabezpieczali ślady na miejscu przestępstwa – mówi Robert Czerwiński, rzecznik słupskiej policji.

Zebrany w tej sprawie skrupulatnie materiał doprowadził śledczych do ustaleń wskazujących, że związek ze śmiercią-zabójstwem 65-letniego słupszczanina mógł mieć zatrzymany wczoraj 25- latek, mieszkaniec jednej z podsłupskich miejscowości.

Natychmiast został przetransportowany do policyjnego aresztu gdzie czeka na przesłuchanie. Obecnie w sprawie trwają intensywne czynności mające na celu potwierdzenie udziału zatrzymanego mężczyzny z zabójstwem taksówkarza.