W piwnicy miał narkotyki warte fortunę

Łącznie ponad kilogram amfetaminy, marihuanę i kokainę zabezpieczyli kryminalni z zespołu do walki z przestępczością narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Słupsku. W związku ze sprawą policjanci zatrzymali 35-letniego mężczyznę. Sąd w Słupsku przychylił się do wniosku policjantów i prokuratora o tymczasowym aresztowaniu jego na okres trzech miesięcy. Za wprowadzanie do obrotu znacznej ilości narkotyków grozi mu kara na czas nie krótszy od lat 2 do 12 lat więzienia .

 

– Słupscy policjanci z zespołu do walki z przestępczością narkotykową sprawdzają każdą informację o osobach, które mogą posiadać środki odurzające lub substancje psychotropowe oraz nimi handlować – informuje Robert Czerwiński, rzecznik słupskiej policji. – Tym razem ustalenia kryminalnych doprowadziły do jednego z mieszkań w Słupsku należącego do 35-letniego mieszkańca tego miasta. W trakcie przeszukania jego piwnicy uwagę policjantów zwróciły plastikowe pojemniki, wewnątrz których znajdował się susz roślinny oraz znaczne ilości białego proszku. Przedmioty te w całości zostały zabezpieczone i przekazane do laboratorium kryminalistycznego. Tam po zważeniu i ich przebadaniu testerami, technicy potwierdzili, że w piwnicy tej zabezpieczono łącznie ponad kilogram amfetaminy, marihuanę i kokainę o wartości co najmniej 50 tysięcy złotych.

Funkcjonariusze zatrzymali 35-letniego słupszczanina. Mężczyzna został już przesłuchany i usłyszał zarzuty związane z wprowadzaniem do obrotu narkotyków. Sąd w Słupsku przychylił się do wniosku policjantów i prokuratora o tymczasowym aresztowaniu jego na okres trzech miesięcy. Grozi mu kara na czas nie krótszy od lat 2 do 12 lat więzienia .