Królestwo miniaturowych kolejek. Tylko dwa dni

W Szkole Podstawowej w Kobylnicy odbędzie się II Ogólnopolski Pokaz Miniatur Kolejek. W trakcie imprezy zaprezentowane zostaną modele pociągów, które na co dzień wożą pasażerów w różnych zakątkach świata. Dodatkowo będzie można przyjrzeć się procesowi ich tworzenia i konstruowania. Wstęp na imprezę jest bezpłatny.

W dniach 4-5 listopada hala sportowo-widowiskowa przy kobylnickiej podstawówce w Kobylnicy zamieni się w prawdziwe centrum rozrywki, nie tylko dla najmłodszych. Odbędzie się tam II Ogólnopolski Pokaz Kolejek Miniatur. Przez dwa dni zaprezentowanych zostanie kilkadziesiąt składów pociągów, odwzorowanych z wręcz chirurgiczną precyzją, które na oczach zgromadzonych gości, będą poruszać się po specjalnej makiecie o długości ponad 65 metrów.

– Wystawa składać się będzie z dioramy odwzorowującej w skali 1:120 infrastrukturę kolejową. Modele eksponowane na wystawie wiernie odzwierciedlają prawdziwe składy pociągów poruszających się po szynach całej Europy – informuje  Karol Kotusiewicz z gminy Kobylnica. – Precyzja i wykonanie makiety kolejowej sprawiają, iż łudząco przypomina dobrze nam znane widoki ze stacji kolejowych naszych miast. Zaprezentujemy różnorodne scenariusze kolejowe nawiązujące do rzeczywistej pracę na kolei. Oprócz samego pokazu przygotowano również szereg atrakcji dla odwiedzających.

W sobotę wystawę będzie można oglądać w godzinach 11-17, natomiast w niedzielę w godzinach 11-15.