W domu mieli przetwórnię tytoniu. 700 tysięcy złotych straty dla państwa

Policjanci w Słupsku zabezpieczyli ponad 1200 kg liści oraz krajanki tytoniu bez polskich znaków akcyzy. W związku ze sprawą śledczy zatrzymali dwóch mieszkańców Słupska. Mężczyźni w pomieszczeniach garażu mieli maszynę służącą do rozdrabniania tytoniu oraz wagę przemysłową.

 

 

Policjanci z wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą z Komendy Miejskiej w Słupsku ustalili, że w jednym z pomieszczeń gospodarczych w gminie Ustka znajduje się magazyn i przetwórnia nielegalnego tytoniu. – Podczas przeprowadzonej akcji na wynajmowanej przez sprawców posesji funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli łącznie ponad 1200 kg krajanki tytoniu oraz całych liści przygotowanych do rozdrobnienia – informuje Robert czerwiński, rzecznik słupskiej policji. – W jednym z kartonów znajdowały się także przygotowane już do dalszej detalicznej dystrybucji paczki tytoniu. W trakcie realizacji sprawy kryminalni zabezpieczyli maszynę, służącą sprawcom do rozdrabniania liści tytoniu, oraz dużą przemysłową wagę.

 

 

Policjanci podczas oględzin tej przetwórni oszacowali, że Skarb Państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego stracił na tym procederze co najmniej 700 tysięcy złotych. W związku ze sprawą śledczy zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy zajmowali się produkcją, rozdrabnianiem i przygotowywaniem paczkowanego tytoniu do dystrybucji. Zatrzymani to mieszkańcy Słupska w wieku 22 i 30 lat. Obaj zostali już przesłuchani i przedstawiono im zarzuty. Grozi im kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i przepadek zabezpieczonego mienia. Policjanci zastrzegają, iż sprawa ma charakter rozwojowy.