Usteccy ratownicy jak „Słoneczny patrol”

Taki sprzęt ratownicy morscy na wybrzeżu słupskim otrzymali po raz pierwszy. Na plaży zachodniej w Ustce stanęła nowa wieża obserwacyjna dla strzegących plażę. Obiekt ten przypomina wieże ratowników morskich z serialu „Słoneczny patrol”.

Usteccy ratownicy jak „Słoneczny patrol”

Ratownicy WOPR w Ustce chwalą sobie nowy sprzęt, bo jest on bardziej funkcjonalny i wygodniejszy od dotychczas stosowanego. – Pomieszczenia dla ratowników są stabilne, dużo większe, a co najważniejsze są zabudowane, więc można się w nich schować przy niesprzyjającej pogodzie – mówi Piotr Wasilewski, szef ratowników w Ustce. – Domki okala drewniany taras, z którego znacznie ułatwiona jest obserwacja plaży i morza. Z wieży ratowniczej schodzi się po trapie, an który można wjechać nawet wózkiem.
Dwie nowe wieże stoją na razie tylko na plaży zachodniej w Ustce.

Tak, jak w poprzednich latach, w Ustce strzeżone kąpieliska są po zachodniej i wschodniej stronie portu. Na plaży zachodniej ratownicy pilnują łącznie dwustu metrów w plaży, a po wschodniej stronie pięciuset metrów. W tym roku kąpieliska wyznaczono jednak nieco inaczej. Z powodu prac prowadzonych nad budową sztucznej rafy w odległości około 700 metrów na wschód od portu, obszar służący wypoczynkowi turystów w nad morzem został przesunięty bliżej molo.