Ustczanie i policjanci dyskutowali o bezpieczeństwie nad morzem

W auli konferencyjnej usteckiego ratusza odbyła się wczoraj debata społeczna pod tytułem „Ustka na fali – bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa”. Dyskusja poświęcona była aspektom gospodarczym i bezpieczeństwa mieszkańców oraz turystów przebywających w sezonie letnim w tym kurorcie.

Pomysł i potrzebę  organizacji takiego spotkania z mieszkańcami po raz kolejny zainicjowały władze Miasta Ustka zapraszając do udziału i dyskusji Policjantów z Komisariatu Policji w Ustce. Podczas tego spotkania z mieszkańcami prezentowano zrealizowane oraz planowane na nowy 2016 rok przedsięwzięcia gospodarcze, ale także dyskutowano na tematy związane z szeroko pojętym bezpieczeństwem.

Dyskutowali o bezpieczeństwie nad morzem

Komendant Komisariatu Policji w Ustce, komisarz Grzegorz Gadoś przedstawił prezentacje podsumowując miniony sezon . Zaprezentował wyniki policjantów z Ustki wskazując dane liczbowe-ilości popełnionych wykroczeń, nałożonych mandatów i pouczeń itp . Podczas prezentacji komendant wskazał największe problemy, z którymi borykało się miasto Ustka w tym sezonie. – Głównym problemem z punktu widzenia pracy policjantów były zakłócenia ciszy nocnej w wyniku działalności dyskotek, zakłócenia porządku i spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych – mówi Robert Czerwiński, rzecznik słupskiej policji.

Poddano dyskusji problem braku miejsc parkingowych w Ustce oraz małą przepustowość dróg w tym mieście. Sukcesem okazały się imprezy masowe, które w sposób bardzo profesjonalny zabezpieczali usteccy policjanci wspierani funkcjonariuszami KMP w Słupsku. Największymi tego typu przedsięwzięciami były: festiwal sztucznych ogni oraz liczne koncert gwiazd muzyki czy zawody sportowe Beach soccer.

W debacie udział wzięli przedstawiciele Urzędu Miasta w Ustce, Burmistrz Jacek Graczyk, mieszkańcy , działacze kultury i sportu.