Usiądź na kanapie i powiedz jak powinien wyglądać Słupsk

Słupszczanie mogą zdecydować o tym, jak miasto będzie się rozwijało do 2022 roku. Na ulicach urzędnicy miejscy rozpoczęli akcję zbierania uwag do strategii miasta. Na Wojska Polskiego stanęła czerwona kanapa, na której każdy może usiąść i powiedzieć co czego chcieliby w mieście.

Jak powinien wyglądać Słupsk ?

– Chcemy zapytać mieszkańców jakiego miasta chcą – mówi Beata Maciejewska z Urzędu Miejskiego w Słupsku. – Wizje słupszczan są w zasadzie bardzo spójne. Bardzo dużo osób mówi o tym, że miasto powinno być przestrzenią dobrą dla ludzi, którzy poruszają się na rowerach oraz dla osób, które poruszają się pieszo. Mieszkańcy zaznaczają, że powinny być miejsca atrakcyjne do tego, żeby usiąść, skorzystać z ładnej pogody, pobawić się z dzieckiem. Osoby starsze chcą mieć przestrzeń dla siebie, a młodzi chcą w mieście więcej kultury, aby wieczorem mieć gdzie wyjść na imprezę czy na koncert.

Kino Milenium wróć!

Jak wynika z pierwszych szczątkowych wyników rozmów ze słupszczanami wynika, że wielu mieszkańców chciałoby przywrócenia kina Milenium. Niektórzy zwracają uwagę na to, że przyszłością Słupska powinna być energia odnawialna, np. panele fotowoltaiczne do produkowania energii elektrycznej.

Wielu słupszczan mówi o tym, jakie mają problemy. – To są problemy mieszkaniowe i związane z pracą, brakiem stabilizacji i poczucia bezpieczeństwa – zaznacza B. Maciejewska.

Rozmowy urzędników z mieszkańcami Słupska na ulicach centrum miasta potrwają do końca tygodnia.
Wyniki rozmów ze słupszczanami zostaną przedstawione w czasie posiedzenia rady Zrównoważonego Rozwoju 2 czerwca. Strategia Słupska, przy tworzeniu której zostaną wzięte pod uwagę sugestie mieszkańców poznamy do końca roku.